Na co trzeba zwrócić uwage podczas szukania i wybierania kredytu wiesz?

Banki proponują wiele różnych ofert kredytów hipotecznych, a ty nie wiesz, jak je porównać? Niezależnie od celu Twojego kredytu zetkniesz się z licznymi parametrami. Im więcej będziesz o nich wiedział, tym łatwiej wybierzesz kredyt hipoteczny dopasowany do swoich potrzeb:

-Zapytaj o całkowity koszt kredytu :Pamiętaj – dowiedz się o sumę wszystkich kosztów kredytu – wraz z odsetkami płaconymi przy każdej racie i innymi opłatami.
-Zapytaj, czy bank wymaga dodatkowego zabezpieczenia (oczywiście poza hipoteką i polisą nieruchomości o ognia i innych zdarzeń losowych – te bowiem są obowiązkowe). 
-Dobrze, abyś podczas spotkania ze specjalistą hipotecznym wiedział, czym jest RRSO (Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania). To faktyczny koszt kredytu w ujęciu rocznym. RRSO jest procentowym wyrażeniem CKK. Uwzględnia wszelkie koszty poniesione przez kredytobiorcę z uwzględnieniem czasu, w którym kredytobiorca, ten koszt ponosi.
-Zapytaj o Marża banku – jej wysokość jest stała w okresie kredytowania i określona w umowie. O jej wysokości decyduje konstrukcja oferty w banku. Najczęściej wpływa na nią LTV i kwota kredytu. Może ulec zmianie za zgodą obu stron (w formie aneksu do umowy) i być uzależniona też od wysokości zapłaconej przez Ciebie prowizji – jeżeli zapłacisz wyższą prowizję, marża może zostać obniżona.

Umów się na spotkanie

Zapraszamy do biura, podczas rozmowy z nami pomożemy Ci dobrać indywidualnie potrzebny Ci oferty.

Biuro czynne

od poniedziałku do piątku

od 10 do 17

w sobote

od 10 do 13

Kontakt

Adres

ul. 17 Stycznia 43
64-360, Zbąśzyniu